Як факультет податкової міліції Леоніда Каденюка зустрічав — Офіційний сайт факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції

Як факультет податкової міліції Леоніда Каденюка зустрічав

21 квітня 2017 року на факультеті підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції була організована зустріч з незвичайною людиною з багатьма земними й неземними титулами: кандидатом технічних наук, народним депутатом Верховної Ради України ІV скликання, льотчиком-випробувачем 1-го класу, космонавтом-випробувачем, генерал-майором авіації, Героєм України та ПЕРШИМ КОСМОНАВТОМ нашої незалежної держави – Каденюком Леонідом Костянтиновичем.

Його розповіді настільки були захоплюючими та цікавими, що присутні у залі немов побували в космосі.
Леонід Костянтинович здійснив політ на космічному кораблі «Колумбія» 19 листопада 1997 року та виконав широкий спектр робіт в рамках Спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст та розвиток вищих рослин. Крім цього, він виконував експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Уперше, під час польоту Леоніда Костянтиновича, у космосі побували символи української державності: тризуб і прапор та пролунав гімн Незалежної України. Також завдяки цій великій постаті у космосі були організовані пісенні вечори української пісні “Два кольори”, “Черемшина” у виконанні Дмитра Гнатюка, Софія Ротару виконувала “Мій рідний край”, а також лунали пісні Назарія Яремчука.

Американцям так сподобалися наші пісні, що вони навіть почали вивчати українську мову
, – ділився враженнями космонавт. На згадку про Україну та політ Перший космонавт незалежної України подарував американцям вишиті хрестиком українські сорочки, в яких вони зробили фото на пам’ять.

Отже, ми дуже вдячні нашому гостю, що знайшов час для нас, курсантів, приїхав на зустріч, щоб розповісти, як то кажуть, про дитячу мрію кожної дитини стати космонавтом. Але, як би люди не хотіли потрапити до космосу, все рівно на Землі спокійніше, бо вдома.