Св'яткування величної Масляни — Офіційний сайт факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції

Св’яткування величної Масляни

25.02.2017 року в Університеті державної фіскальної служби України святкували величну Масляну. На святі були присутні всі інститути УДФСУ, а також факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції.

Споконвічно Масляна – це буйне й розгульне свято зустрічі Сонця й заклинання природи напередодні весняної оранки. Як кажуть у народі

Масляна зиму проводжає, холодне життя кінчає, а за нею Великий піст – аж до літа міст.
Неодмінним атрибутом Масляної вважаються – млинці. Саме вони, круглі, рум’яні і промазані маслом, символізують тепле весняне сонце.
На святі наші друзі мали змогу побачити виступи культурно-мистецького центра «Сузір’я», приймати участь у різноманітних конкурсах, увійти в азарт шалених танців, скоштувати гарячий млинець з чайком і медом, спробувати свою силу та витривалість у споконвічній грі «Крижаний стовп» у якій вкопують високий стовп, обливають його водою для обмерзання. Гравець повинен залізти по слизькому стовпу та на вершині зірвати подаруночек. І звичайно у кінці свята проводили традиційний ритуал Масляної – спалювання опудало Масниці (як образ Мари-Марени) з жартами й вигуками.


День був дуже насичений позитивними емоціями та всілякими сюрпризами. Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції вітає всіх зі святом Масляна:

Масляну святкували,
Люту зиму проводжали.
Були танці, були співи
Та й млинці усім на диво.
Ой, яке ж то гарне свято –
Вас дозвольте привітати!